Futbalisti Chelsea Londýn zdolali Tottenham Hotspur 4:2

20.10.2012 Celý región

Londýn 20. októbra (TASR) - V prvom sobotňajšom zápase 8. kola anglickej Premier League zvíťazili futbalisti Chelsea Londýn na ihrisku mestského rivala Tottenhamu Hotspur 4:2 (1:0). "The Blues" zatiaľ v novom ročníku dlhodobej ligovej súťaže neokúsili trpkosť prehry a s 22 bodmi sú jej suverénnymi lídrami, keď z ôsmich zápasov vyhrali sedem a raz remizovali.

Hostia viedli na White Hart Lane od 17. minúty zásluhou presného zásahu Cahilla, no "kohúti" po raketovom vstupe do druhého polčasu gólmi Gallasa a Defoa otočili skóre. Úradujúci víťaz Ligy majstrov však potvrdil rolu favorita a dvoma zlepenými gólmi Matu išiel znova do vedenia 3:2, ktoré v závere poistil Sturridge. Tottenham bol strelecky aktívnejším tímom, ale doplatil na neefektívnu koncovku a diery v obrane. Triumf nad Spurs bol už štvrtým v rade pre tím Roberta di Mattea.

Od prvej prehry v sezóne nebol ďaleko úradujúci majster Manchester City, ktorý hral na pôde West Bromwichu Albion od 23. minúty bez vylúčeného Milnera. "The Baggies" využili početnú výhodu v 67. minúte, keď sa presadil Long. Lenže potom prišli veľké chvíle bosnianskeho kanoniera Džeka, ktorý v 80. minúte vyrovnal a o desať minút neskôr svojím druhým gólom v zápase z pozície striedajúceho hráča zariadil trojbodový zisk hostí - 1:2.

Druhý manchesterský tím United zdolal na Old Trafforde Stoke City 4:2 a z druhého miesta v tabuľke stráca na vedúcu Chelsea štyri body. FC Liverpool s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom v zostave sa radoval iba z druhej ligovej výhry v tejto sezóne, keď si doma poradil s Readingom najtesnejším rozdielom 1:0.

O 18.30 sa začal posledný sobotňajší zápas Norwich City - Arsenal Londýn.

Sumár - 8. kolo:

Tottenham Hotspur - Chelsea Londýn 2:4 (0:1)
Góly: 47. Gallas, 54. Defoe - 17. Cahill, 66. a 69. Mata, 90. Sturridge

FC Fulham - Aston Villa 1:0 (0:0)
Gól: 84. Baird

FC Liverpool - Reading 1:0 (1:0)
Gól: 29. Sterling
/M. Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas/

Manchester United - Stoke City 4:2 (2:1)
Góly: 27. a 65. Rooney, 44. van Persie, 46. Welbeck - 11. Rooney (vlastný), 59. Kightly

Swansea - Wigan Athletic 2:1 (0:0)
Góly: 65. Hernandez, 67. Michu - 69. Boyce

West Bromwich Albion - Manchester City 1:2 (0:0)
Góly: 67. Long - 80. a 90. Džeko, ČK: 23. Milner (Man. City)

West Ham United - FC Southampton 4:1 (0:0)
Góly: 46. a 72. Noble (druhý z 11 m), 48. Nolan, 87. Maiga - 64. Lallana

Norwich City - Arsenal Londýn 1:0 (1:0)
Gól: 20. Holt